Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Aktualności 1 2 3

Konferencja "Wychodzę ze szpitala i co dalej?"

mając na uwadze fakt rosnącej liczby osób niesamodzielnych, z których większość pozostaje w domach pod opieką najbliższych, nieprzygotowanych do pełnienia roli opiekuna, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Fundacja „Razem zmieniamy świat” przystępują do realizacji Ogólnopolskiego projektu „Wychodzę ze szpitala i co dalej?”.

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Liczba osób starszych i niesamodzielnych stale rośnie. Państwo nadal nie ma propozycji pomocy rodzinom, na które spada trudny obowiązek opieki. Od kilkunastu lat sytuację tę starają się zmienić profesjonaliści, którzy przyjeżdżają co roku we wrześniu na Międzynarodową Konferencję Opieki Długoterminowej.

Filmowy poradnik Damy Radę

Na podstawie poradnika "Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu" nagraliśmy 18 filmów instruktażowych dla opiekunów. Udostępniliśmy je na stronie www.damy-rade.info oraz kanale You Tube.

Główne obszary działania

Edukacja
Sport
Publikacje

o fundacji

Komu pomagamy?

Fundacja poprzez prowadzone projekty dociera z pomocą do różnych grup odbiorców. Staramy się, by nasze działania powodowały systemowe zmiany, tak byśmy realizowali naszą misję – „zmiany świata na lepsze”, np. podnosząc poziom wiedzy osób opiekujących się pacjentami przewlekle chorymi, starszymi, niesamodzielnymi. Przez to dajemy przysłowiową „wędkę”, a nie „rybę”, powodując zmiany u podstaw.

W jaki sposób pomagamy?

Postanowiliśmy zmieniać świat na lepsze poprzez edukację. Uczymy np. lepszej opieki, co bezpośrednio wpływa na jakość świadczonych usług na rzecz pacjentów przewlekle chorych, starszych i niesamodzielnych. Przykładem takich działań są np. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej czy projekt Damy Radę wspierający opiekunów osób przewlekle chorych w domach.

W 2015 roku uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego.

Wszyscy możemy pomóc przekazując 1% podatku Fundacji „Razem Zmieniamy Świat”! KRS 0000410895
Zarząd Fundacji podjął decyzję, iż środki, jakie pozyskamy z tego tytułu w 2016 roku zostaną przekazane na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej, wywołanej ciężką chorobą lub niepełnosprawnością. Informujemy, iż w tym roku wpłynął jeden wniosek, spełniający, postawione przez Zarząd Fundacji, kryteria dofinansowania.
Wniosek dotyczy Pawła Górniaka, który ma 3 lata, jest chory na rzadką chorobę genetyczną – zespół TRAPS. Główne objawy tej choroby to powracająca średnio co dwa miesiące bardzo wysoka gorączka, powodująca silne odwodnienie, bóle brzucha, stawów, obrzęki oczu i powiększenie węzłów chłonnych. Choroba wymaga leczenia lekiem, który nie jest refundowany przez NFZ, a jego miesięczny koszt to ok. 9 000 zł.

Zarząd Fundacji
Prezes Zarządu 
Katarzyna Serwińska
Członkowie Zarządu:
Joanna Hain-Listewnik
Joanna Meyer
Dorota Piotrowska