Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Edukacja

Aktualności 1 2 3

Wyniki Finału SENI Cup 2016

Za nami szesnasta edycja Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych - SENI Cup. To niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe będące okazją do sportowych zmagań pomiędzy niepełnosprawnymi intelektualnie mieszkańcami domów pomocy społecznej z Polski i innych krajów Europy, na boisku piłkarskim.

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Liczba osób starszych i niesamodzielnych stale rośnie. Państwo nadal nie ma propozycji pomocy rodzinom, na które spada trudny obowiązek opieki. Od kilkunastu lat sytuację tę starają się zmienić profesjonaliści, którzy przyjeżdżają co roku we wrześniu na Międzynarodową Konferencję Opieki Długoterminowej.

Filmowy poradnik Damy Radę

Na podstawie poradnika "Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu" nagraliśmy 18 filmów instruktażowych dla opiekunów. Udostępniliśmy je na stronie www.damy-rade.info oraz kanale You Tube.

Sprawianie komuś radości nie wymaga wiele a wiele znaczy. Drobny gest jest w statnie wiele zmienić.
Nie wstydź się powiedzieć o swoim problemie. Wokół Ciebie są ludzie o wielkich sercach.

O konferencji

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej to spotkania profesjonalistów działających na rzecz osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych. Ta bez wątpienia największa  w Polsce konferencja poświęcona tej tematyce, ciesząca się uznaniem autorytetów naukowych i znakomicie oceniana przez uczestników. Wysoki poziom merytoryczny konferencji gwarantuje stała współpraca z liderami i twórcami opieki długoterminowej w Polsce i za granicą.


"Są dwa powody, dla których można mówić o wyjątkowości MKOD: pierwszy to liczba i skład uczestników. Nie znam w Polsce żadnej innej konferencji, która każdego roku skupiałaby tak liczne grono reprezentujące tak różne specjalności. Ważne jest też to - i to jest ten drugi powód - że wzajemnie się od siebie uczymy: dla praktyków przydatne są nasze prezentacje, a z kolei dyskusja podczas sesji, a przede wszystkim w kuluarach konferencji, jest doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy naukowców"powiedział prof. dr hab. Piotr Błędowski - przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji

XIX Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Rodzina, Środowisko i Instytucja w Opiece Długoterminowej
Toruń, 27-29 września 2016

Ramowy program tegorocznej Konferencji zamieszczamy poniżej. Była to pierwsza konferencja zorganizowana w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki - nowym, atrakcyjnym architektonicznie obiekcie położonym w samym centrum Torunia.

 Program TDOD 2016


Zachęcamy do zapoznania się artykułem z czerwcowego wydania kwartalnika opieki długoterminowej MEDI, który opisuje program merytoryczny tegorocznej konferencji.

Artykuł dostępny tutaj. 

 

Przy okazji Konferencji zaprosiliśmy chętnych do udziału w bezpłatnych warsztatach technik relaksacyjnych prowadzonych przez pana Chandrę Mohan Bhandari.
Wydarzenie

na Facebooku 

 

 

 

Galeria