Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Aktualności 1 2 3

Fundacja z projektem Damy Radę Liderem Ochrony Zdrowia

Miło nam poinformować, że Fundacja z projektem Damy Radę została Liderem Ochrony Zdrowia w kategorii Działalność na Rzecz Pacjenta.

Jeden procent

Rozpoczęliśmy zbieranie wniosków o dofinansowanie z tytułu odpisanego przez podatników 1% podatku na rzecz pracowników Grupy TZMO i ich rodzin, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Toruń Europejską Stolicą Opieki Długoterminowej 2017

Wydarzenie organizowane wspólnie przez E.D.E. i Fundację TZMO SA odbyło się w dniach 27-29 września 2017 roku w Toruniu. To już 20. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej w Toruniu a także 15. Kongres E.D.E.Blisko 1200 dyrektorów instytucji opieki długoterminowej, pracujących w obszarze opieki długoterminowej lub kierujących zespołem opiekunów poznało w Toruniu nowe trendy i rozwiązania oraz miało szansę spotkać się z ekspertami w tej dziedzinie. Była to wyjątkowa okazja by nawiązać nowe kontakty i wspólnie tworzyć przyszłość opieki długoterminowej.

Sprawianie komuś radości nie wymaga wiele a wiele znaczy. Drobny gest jest w statnie wiele zmienić.
Nie wstydź się powiedzieć o swoim problemie. Wokół Ciebie są ludzie o wielkich sercach.

O konferencji

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej to spotkania profesjonalistów działających na rzecz osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych. Ta bez wątpienia największa  w Polsce konferencja poświęcona tej tematyce, ciesząca się uznaniem autorytetów naukowych i znakomicie oceniana przez uczestników. Wysoki poziom merytoryczny konferencji gwarantuje stała współpraca z liderami i twórcami opieki długoterminowej w Polsce i za granicą.


"Są dwa powody, dla których można mówić o wyjątkowości MKOD: pierwszy to liczba i skład uczestników. Nie znam w Polsce żadnej innej konferencji, która każdego roku skupiałaby tak liczne grono reprezentujące tak różne specjalności. Ważne jest też to - i to jest ten drugi powód - że wzajemnie się od siebie uczymy: dla praktyków przydatne są nasze prezentacje, a z kolei dyskusja podczas sesji, a przede wszystkim w kuluarach konferencji, jest doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy naukowców"powiedział prof. dr hab. Piotr Błędowski - przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji

Zapraszamy na 21. Międzynarodową Konferencję Opieki Długoterminowej, która odbędzie się w dniach 26-28 września 2018 roku w Toruniu.
Poniżej znajdą Państwo program ramowy wydarzenia. Program szczegółowy oraz formularz zgłoszenia ukaże się już w kwietniu.

PROGRAM RAMOWY

21 Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej

Opieka długoterminowa. Czy jest jedna droga rozwoju?

26-28 września 2018
Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”, Aleja Solidarności 1-3, Toruń

26 września 2018
17:00 Uroczysta inauguracja

27 września 2018
9:00 – 11:00 Sesja I
Indywidualne potrzeby a standaryzacja usług. Dylematy współczesnej opieki długoterminowej.
11:30 – 13:00 Sesja II
Wizerunek instytucji opieki długoterminowej – jak go świadomie budować?
14:00 – 16:00 Sesja III
Z czym mierzy się świat? Różne aspekty opieki nad osobą niesamodzielną.
16:30 – 18:00 Sesja IV
Zarządzanie w opiece długoterminowej w warunkach braku personelu

28 września 2018
9:30 – 11:00 Sesja V
Opiekun nieformalny w systemie opieki długoterminowej
11.30 – 13.00 Sesja VI
Dom Pomocy Społecznej w Polsce. Analiza bieżącej sytuacji. Panel dyskusyjny.

 

Galeria