Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Aktualności 1 2 3

Konferencja "Wychodzę ze szpitala i co dalej?"

mając na uwadze fakt rosnącej liczby osób niesamodzielnych, z których większość pozostaje w domach pod opieką najbliższych, nieprzygotowanych do pełnienia roli opiekuna, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Fundacja „Razem zmieniamy świat” przystępują do realizacji Ogólnopolskiego projektu „Wychodzę ze szpitala i co dalej?”.

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Liczba osób starszych i niesamodzielnych stale rośnie. Państwo nadal nie ma propozycji pomocy rodzinom, na które spada trudny obowiązek opieki. Od kilkunastu lat sytuację tę starają się zmienić profesjonaliści, którzy przyjeżdżają co roku we wrześniu na Międzynarodową Konferencję Opieki Długoterminowej.

Filmowy poradnik Damy Radę

Na podstawie poradnika "Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu" nagraliśmy 18 filmów instruktażowych dla opiekunów. Udostępniliśmy je na stronie www.damy-rade.info oraz kanale You Tube.

Główne obszary działania

Edukacja
Sport
Publikacje

potrzebuję pomocy

Komu pomagamy?

Fundacja poprzez prowadzone projekty dociera z pomocą do różnych grup odbiorców. Staramy się, by nasze działania powodowały systemowe zmiany, tak byśmy realizowali naszą misję – „zmiany świata na lepsze”, np. podnosząc poziom wiedzy osób opiekujących się pacjentami przewlekle chorymi, starszymi, niesamodzielnymi. Przez to dajemy przysłowiową „wędkę”, a nie „rybę”, powodując zmiany u podstaw.

W jaki sposób pomagamy?

Postanowiliśmy zmieniać świat na lepsze poprzez edukację. Uczymy np. lepszej opieki, co bezpośrednio wpływa na jakość świadczonych usług na rzecz pacjentów przewlekle chorych, starszych i niesamodzielnych. Przykładem takich działań są np. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej czy projekt Damy Radę wspierający opiekunów nieformalnych.

W 2015 roku uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego.

Dzięki temu możemy pozyskiwać środki z tytułu przekaznia 1% podatku od osób fizycznych.

W ubiegłym roku zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o przekazanie na rzecz naszej Fundacji 1% odpisu z podatku dochodowego. Zebraliśmy kwotę w wysokości 19 202,80 zł. W całości będzie ona przekazana na leczenie Pawła Górniaka, który ma 4 lata, jest chory na rzadką chorobę genetyczną – zespół TRAPS. Choroba wymaga leczenia lekiem, który nie jest refundowany przez NFZ, a jego miesięczny koszt to ok. 9 000 zł.

Paweł Górniak jest synem jednego z Pracowników TZMO SA, Pana Sławomira Górniaka.

Dziękujemy za każdą wpłatę! Udało się nam uzbierać kwotę 19 202,80 zł!

Zarząd Fundacji podjął decyzję, iż - podobnie jak w roku ubiegłym - środki, jakie pozyskamy z 1% odpisu z podatku dochodowego zostaną przekazane Pracownikom Grupy TZMO*, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, wywołanej ciężką chorobą lub niepełnosprawnością. Preferowane będą te osoby, których koszty leczenia nie są refundowane przez państwo. Sposób ubiegania się o dofinansowanie z w/w puli środków, a także zasady jego przyznawania szczegółowo reguluje  procedura, dostępna na stronie www.razemzmieniamyswiat.pl

W kwalifikacji wniosków – podobnie jak w roku ubiegłym - będziemy wspierać się powołaną w związku z tym przedsięwzięciem, opinią Rady Ekspertów, w skład której wchodzą:

  • Pan dr Piotr Kowalczyk, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego MATOPAT w Toruniu
  • Pani mgr Grażyna Śmiarowska, Dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Toruniu, Prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Długoterminowej
  • Pani mgr Janina Mirończuk, Prezes Fundacji „Światło”.

Wierzymy, że w ten sposób pomożemy tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Będziemy mogli zrobić to wszyscy, odpisując od swojego podatku 1% i przekazując go na rzecz Fundacji „Razem zmieniamy świat”.

A więc razem zmieniajmy świat!

Katarzyna Serwińska
Prezes Zarządu
Fundacja „Razem zmieniamy świat”

.Opis procedury
Wniosek do wypełnienia [Word, PDF]

*Ubiegającym się o dofinansowanie może być nie tylko Pracownik Grupy TZMO ale również członek jego Rodziny