Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Aktualności 1 2 3

Jeden procent

Rozpoczęliśmy zbieranie wniosków o dofinansowanie z tytułu odpisanego przez podatników 1% podatku na rzecz pracowników Grupy TZMO i ich rodzin, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Toruń Europejską Stolicą Opieki Długoterminowej 2017

Wydarzenie organizowane wspólnie przez E.D.E. i Fundację TZMO SA odbyło się w dniach 27-29 września 2017 roku w Toruniu. To już 20. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej w Toruniu a także 15. Kongres E.D.E.Blisko 1200 dyrektorów instytucji opieki długoterminowej, pracujących w obszarze opieki długoterminowej lub kierujących zespołem opiekunów poznało w Toruniu nowe trendy i rozwiązania oraz miało szansę spotkać się z ekspertami w tej dziedzinie. Była to wyjątkowa okazja by nawiązać nowe kontakty i wspólnie tworzyć przyszłość opieki długoterminowej.

Konferencja "Wychodzę ze szpitala i co dalej?"

mając na uwadze fakt rosnącej liczby osób niesamodzielnych, z których większość pozostaje w domach pod opieką najbliższych, nieprzygotowanych do pełnienia roli opiekuna, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Fundacja „Razem zmieniamy świat” przystępują do realizacji Ogólnopolskiego projektu „Wychodzę ze szpitala i co dalej?”.

Główne obszary działania

Edukacja
Sport
Publikacje

potrzebuję pomocy

Komu pomagamy?

Fundacja poprzez prowadzone projekty dociera z pomocą do różnych grup odbiorców. Staramy się, by nasze działania powodowały systemowe zmiany, tak byśmy realizowali naszą misję – „zmiany świata na lepsze”, np. podnosząc poziom wiedzy osób opiekujących się pacjentami przewlekle chorymi, starszymi, niesamodzielnymi. Przez to dajemy przysłowiową „wędkę”, a nie „rybę”, powodując zmiany u podstaw.

W jaki sposób pomagamy?

Postanowiliśmy zmieniać świat na lepsze poprzez edukację. Uczymy np. lepszej opieki, co bezpośrednio wpływa na jakość świadczonych usług na rzecz pacjentów przewlekle chorych, starszych i niesamodzielnych. Przykładem takich działań są np. Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej czy projekt Damy Radę wspierający opiekunów nieformalnych.

W 2015 roku uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego.

Dzięki temu możemy pozyskiwać środki z tytułu przekaznia 1% podatku od osób fizycznych.

W ubiegłym roku zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o przekazanie na rzecz naszej Fundacji 1% odpisu z podatku dochodowego. Zebraliśmy kwotę w wysokości 19 202,80 zł. W całości będzie ona przekazana na leczenie Pawła Górniaka, który ma 4 lata, jest chory na rzadką chorobę genetyczną – zespół TRAPS. Choroba wymaga leczenia lekiem, który nie jest refundowany przez NFZ, a jego miesięczny koszt to ok. 9 000 zł.

Paweł Górniak jest synem jednego z Pracowników TZMO SA, Pana Sławomira Górniaka.

Dziękujemy za każdą wpłatę! Udało się nam uzbierać kwotę 19 202,80 zł!

Zarząd Fundacji podjął decyzję, iż - podobnie jak w roku ubiegłym - środki, jakie pozyskamy z 1% odpisu z podatku dochodowego zostaną przekazane Pracownikom Grupy TZMO*, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, wywołanej ciężką chorobą lub niepełnosprawnością. Preferowane będą te osoby, których koszty leczenia nie są refundowane przez państwo. Sposób ubiegania się o dofinansowanie z w/w puli środków, a także zasady jego przyznawania szczegółowo reguluje  procedura, dostępna na stronie www.razemzmieniamyswiat.pl

W kwalifikacji wniosków – podobnie jak w roku ubiegłym - będziemy wspierać się powołaną w związku z tym przedsięwzięciem, opinią Rady Ekspertów, w skład której wchodzą:

  • Pan dr Piotr Kowalczyk, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego MATOPAT w Toruniu
  • Pani mgr Grażyna Śmiarowska, Dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Toruniu, Prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Długoterminowej
  • Pani mgr Janina Mirończuk, Prezes Fundacji „Światło”.

Wierzymy, że w ten sposób pomożemy tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Będziemy mogli zrobić to wszyscy, odpisując od swojego podatku 1% i przekazując go na rzecz Fundacji „Razem zmieniamy świat”.

A więc razem zmieniajmy świat!

Katarzyna Serwińska
Prezes Zarządu
Fundacja „Razem zmieniamy świat”

.Opis procedury
Wniosek do wypełnienia [Word, PDF]

*Ubiegającym się o dofinansowanie może być nie tylko Pracownik Grupy TZMO ale również członek jego Rodziny