Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Aktualności 1 2 3

Konferencja "Wychodzę ze szpitala i co dalej?"

mając na uwadze fakt rosnącej liczby osób niesamodzielnych, z których większość pozostaje w domach pod opieką najbliższych, nieprzygotowanych do pełnienia roli opiekuna, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Fundacja „Razem zmieniamy świat” przystępują do realizacji Ogólnopolskiego projektu „Wychodzę ze szpitala i co dalej?”.

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej

Liczba osób starszych i niesamodzielnych stale rośnie. Państwo nadal nie ma propozycji pomocy rodzinom, na które spada trudny obowiązek opieki. Od kilkunastu lat sytuację tę starają się zmienić profesjonaliści, którzy przyjeżdżają co roku we wrześniu na Międzynarodową Konferencję Opieki Długoterminowej.

Filmowy poradnik Damy Radę

Na podstawie poradnika "Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu" nagraliśmy 18 filmów instruktażowych dla opiekunów. Udostępniliśmy je na stronie www.damy-rade.info oraz kanale You Tube.

Sprawianie komuś radości nie wymaga wiele a wiele znaczy. Drobny gest jest w statnie wiele zmienić.
Nie wstydź się powiedzieć o swoim problemie. Wokół Ciebie są ludzie o wielkich sercach.

Wideowarsztaty

Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu?

Właśnie to konkretne pytanie zadaje sobie wiele rodzin w Polsce. Czy i Ty zastanawiasz się co robić? Jak umyć włosy osobie, która jest unieruchomiona w łóżku, jak odpowiednio dobrać i zmienić pieluchę, jak przeciwdziałać odleżynom?

Właśnie znalazłeś wideowarsztaty odpowiednie dla Ciebie. Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania i wątpliwości i nauczy Cię jak pielęgnować osobę przewlekle chorą w domu. Pokaże Ci jak prawidłowo wykonywać czynności higieniczne oraz jak w prosty sposób możesz ułatwić sobie pracę. Z pozoru łatwe zabiegi do wykonania u osoby chodzącej, przysparzają wielu problemów opiekunom osób leżących.

Wykonywane nieprawidłowo, mogą spowodować pogorszenie stanu zdrowia, samopoczucia i komfortu życia chorego jak i Twojego.

Przejdź do poradnika wideo