Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Aktualności 1 2 3

XVIII Finał Międzynarodowej Ligii Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup już za nami!

Zawodnicy 33 drużyn z 11 europejskich krajów walczyli o zwycięstwo na Stadionie Miejskim w Toruniu.

Fundacja z projektem Damy Radę Liderem Ochrony Zdrowia

Miło nam poinformować, że Fundacja z projektem Damy Radę została Liderem Ochrony Zdrowia w kategorii Działalność na Rzecz Pacjenta.

Jeden procent

Rozpoczęliśmy zbieranie wniosków o dofinansowanie z tytułu odpisanego przez podatników 1% podatku na rzecz pracowników Grupy TZMO i ich rodzin, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Sprawianie komuś radości nie wymaga wiele a wiele znaczy. Drobny gest jest w statnie wiele zmienić.
Nie wstydź się powiedzieć o swoim problemie. Wokół Ciebie są ludzie o wielkich sercach.

Zwykły Sport Niezwykłych Ludzi

Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup.

Zwykły sport niezwykłych ludzi.

BIURO ZAWODÓW SENI CUP

87-100 Toruń ul. Żółkiewskiego 20/26

tel. 56 6123349

mail: senicup@tzmo.com.pl

Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup to cykl rozgrywek piłkarskich, w których biorą udział niepełnosprawni mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. Drużyny tworzą kobiety i mężczyźni w bardzo różnym wieku. Piłkarze i piłkarki mają od kilkunastu do kilkudziesięciu lat. Łączy ich tylko jedno - miłość do gry w piłkę nożną.

Liga SENI Cup to jedyne takie mistrzostwa na świecie.

Co roku biorą w nich udział drużyny z wielu krajów europejskich. Jest to dla nich wyjątkowa okazja do rozwijania sportowej pasji i spełniania swoich marzeń, a także do oderwania się od smutnej codzienności. Dzięki strzelonym golom uczestnicy Ligi mogą choć przez chwilę poczuć się jak zawodowi piłkarze i uwierzyć, że mogą osiągnąć jeszcze więcej.

Liga SENI Cup rozpoczyna się turniejami kwalifikacyjnymi rozgrywanymi równolegle w 10 różnych krajach takich jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa i Polska. Zwycięzcy eliminacji przyjeżdżają na początku lipca do Torunia, po to, by wziąć udział w Turnieju Finałowym Ligi.

Każdy uczestnik SENI Cup (na etapie kwalifikacji oraz finału) bez względu na zajęte miejsce w grupie i ilość strzelonych bramek otrzymuje pamiątkowy medal i nagrodę, a drużyna puchar i piłkę niezbędną do dalszych treningów.

Dzięki takim inicjatywom coraz więcej ludzi postrzega sport jako doskonałą formę terapii, która przyczynia się nie tylko do rozwoju sprawności fizycznej, lecz także uczy wytrwałości, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz współpracy w zespole. Sport stanowi silną motywację do dalszej pracy, pokonywania własnych słabości i podejmowania nowych wyzwań w innych sferach życia.

SENI Cup to także integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. W ramach Uroczystej Inauguracji Finału w Toruniu co roku organizowane są wydarzenia artystyczne, które przyciągają nie tylko uczestników SENI Cup, ale także mieszkańców miasta. Jest to doskonała okazja, żeby przekonać się, że osoby niepełnosprawne intelektualnie nie różnią się tak bardzo od reszty społeczeństwa.

Zawodnicy pokazują, że na piłkarskim boisku wszyscy jesteśmy tacy sami, bo wszyscy podobnie cieszymy się z sukcesów i tak samo odczuwamy gorycz porażki.

zawodnicy SENI Cup na Finale w Toruniu 2013

Galeria