Zarządzanie niepewnością mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Jak przekazywać wiedzę o pandemii i aktualnej sytuacji epidemicznej? - OBEJRZYJ NAGRANIE

Termin: 23 października 2020, godz. 11.30

60 minut prelekcji i 30 minut na zadawanie pytań 

Temat: Zarządzanie niepewnością mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Jak przekazywać wiedzę o pandemii i aktualnej sytuacji epidemicznej? 

 

Pandemia? Globalny chaos dezinformacyjny? A może syndrom Titanica? Jedno jest pewne dziś cierpimy z powodu nadmiaru, a nie niedoboru informacji. W dynamicznie zmieniającym się środowisku zarządzanie informacją jest kluczem do bezpieczeństwa procesów terapeutyczno- opiekuńczych.

Podczas webinarium zostaną omówione następujące zagadnienia:

1.Media i manipulacja informacją. Czym jest dziś informacja na rynku. Smog informacyjny, anomia, wszystkoizm i infomasa danych.

2.Rodzaje, definicje i typy niepewności człowieka w dynamicznie zmieniającym się świecie danych. Korzyści i niebezpieczeństwa niepewności. Wskaźnik unikania niepewności dla Polaków.

3.Jak zabezpieczyć podstawowe potrzeby mózgu mieszkańca wg Ricka Hansona - Bezpieczeństwo, Satysfakcja i Więzi mieszkańca DPS w zakresie głodu informacyjnego. Jak chronić mieszkańca przed zespołem braku dopasowania informacyjno- biologicznego /Info Biological Indaequacy/- Syndrom IBIS

4.Jak przekazywać wiedzę o pandemii i informacje o bieżącej sytuacji epidemicznej by nie zaburzać zasobów poznawczych mieszkańca domu. Best practice. Wskazówki

Prowadząca: MARZENA GROCHOWSKA

Magister pielęgniarstwa, trener, coach, brainolog, specjalista ds. bezpieczeństwa. Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Akademii Trenerów Biznesu LAB, Noble Manhattan Coaching Polska, Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku. Od 1997 roku prowadzi projekty szkoleniowe dla środowiska medycznego związane ze wsparciem w wiedzę merytoryczną z obszarów: opieka, pielęgnacja, zasoby poznawcze, kierunki działań terapeutycznych, prawa mieszkańca, stabilizacja przednioboczna i wielu innych. Szczególnie bliskie jej obszary to pielęgniarstwo, branding medyczny, zarządzanie zasobami ludzkimi, neuroscience w pracy służby zdrowia. W obszarze działań pielęgniarskich nagrodzona Honorowym Złotym Czepkiem za wkład w promocję zawodu pielęgniarki i położnej. Od 2015 jedyna w Polsce Terapeutka Sztucznej inteligencji foki Paro do wspierania rezerwy poznawczej mózgu podopiecznych. Prezeska Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu.

 

Obejrzyj nagranie 

 

 

przewiń do góry przewiń w dół