Seni Cup - Zwykły sport Niezwykłych ludzi

znajdź nas

Seni Cup

Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup to cykl rozgrywek piłkarskich, w których biorą udział niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej. Drużyny tworzą kobiety i mężczyźni w bardzo różnym wieku. Piłkarze i piłkarki mają od kilkunastu do kilkudziesięciu lat. Łączy ich jedno - miłość do gry w piłkę nożną.

Liga Seni Cup to jedyne takie mistrzostwa na świecie.

Co roku biorą w nich udział drużyny z wielu krajów europejskich. Jest to dla nich wyjątkowa okazja do rozwijania sportowej pasji i spełniania swoich marzeń, a także do oderwania się od smutnej codzienności. Dzięki strzelonym golom uczestnicy Ligi mogą choć przez chwilę poczuć się jak zawodowi piłkarze i uwierzyć, że mogą osiągnąć jeszcze więcej.

Liga Seni Cup rozpoczyna się turniejami kwalifikacyjnymi rozgrywanymi równolegle w 10 różnych krajach takich jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa i Polska. Zwycięzcy eliminacji przyjeżdżają na początku lipca do Torunia, po to, by wziąć udział w Turnieju Finałowym Ligi.

Każdy uczestnik Seni Cup (na etapie kwalifikacji oraz finału) bez względu na zajęte miejsce w grupie i ilość strzelonych bramek otrzymuje pamiątkowy medal i nagrodę, a drużyna puchar i piłkę niezbędną do dalszych treningów.

Dzięki takim inicjatywom coraz więcej ludzi postrzega sport jako doskonałą formę terapii, która przyczynia się nie tylko do rozwoju sprawności fizycznej, lecz także uczy wytrwałości, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz współpracy w zespole. Sport stanowi silną motywację do dalszej pracy, pokonywania własnych słabości i podejmowania nowych wyzwań w innych sferach życia.

Seni Cup to także integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. W ramach Uroczystej Inauguracji Finału w Toruniu co roku organizowane są wydarzenia artystyczne, które przyciągają nie tylko uczestników Seni Cup, ale także mieszkańców miasta. Jest to doskonała okazja, żeby przekonać się, że osoby niepełnosprawne intelektualnie nie różnią się tak bardzo od reszty społeczeństwa.

Zawodnicy pokazują, że na piłkarskim boisku wszyscy jesteśmy tacy sami, bo wszyscy podobnie cieszymy się z sukcesów i tak samo odczuwamy gorycz porażki.

 • Seni Cup 2020 - odwołane

  Szanowni Państwo, Fundacja Razem Zmieniamy Świat z siedzibą w Toruniu z przykrością informuje, że tegoroczna edycja Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2020 nie dojdzie do skutku z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem.

  więcej
 • Seni Cup 2020

  Ruszyły zapisy do Seni Cup 2020

  więcej
 • Seni Cup 2019

  Finał 19. Turnieju Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup - mamy co wspominać!

  więcej
 • Seni Cup 2018

  18. Turniej Finałowy Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych już za nami.

  więcej
 • Seni Cup 2017

  17. Turniej Finałowy Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych - Seni Cup 2017 przeszedł już do historii.

  więcej
 • Seni Cup 2016

  16. Turniej Finałowy Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych - Seni Cup 2016 przeszedł już do historii.

  więcej
 • Sportowa historia Seni Cup

  Pierwszy Seni Cup został zorganizowany w 2000 roku. W rozgrywkach uczestniczyły wyłącznie drużyny z Polski. Od tego czasu, co roku, Liga nabierała mocy i piłkarskiego rozpędu zarażając duchem piłkarskiej rywalizacji drużyny w znacznej części Europy

  więcej
przewiń do góry przewiń w dół